Novinky

Nový Olympus OM-D E-M1X - žhavá novinka 2019!

Nový Olympus OM-D E-M1X - žhavá novinka 2019!
 • 12. března
 • |
 • 2019

Olympus představuje svůj nový
fotoaparát OM-D E-M1X. Ten je navržený tak, aby splnil potřeby profesionálů z hlediska spolehlivosti, rychlosti, přesnosti a obrazové kvality, zároveň však zůstal věrný filozofii Olympus - nabídnout co nejkompaktnější a nejlehčí fotografický systém ve své třídě.

Nejnovější přírůstek Olympus v profesionální řadě OM-D podtrhuje potenciál formátu Micro 4/3. Robustní tělo s integrovaným vertikálním gripem je nabité nejnovějšími zobrazovacími technologiemi a je konstruováno s důrazem na maximální spolehlivost a provozuschopnost v jakýchkoli podmínkách. S nejvýkonnějším systémem stabilizace obrazu (IS) na světě1, přepracovaným a rychlým systémem automatického zaostřování (AF) a dvěma obrazovými procesory TruePic VIII, umožňujícími svižnou reakci a High Res záběry z ruky, nabízí tento fotoaparát přesvědčivý mix skvělých funkcí a mobility. V kombinaci s precisními objektivy Olympus M.Zuiko Digital dosahuje špičkové obrazové kvality a prokazuje své skutečné schopnosti, zejména v oblastech, kde jsou mobilita, rychlost a spolehlivost naprostou nezbytností – například v reportážní nebo sportovní fotografii či při fotografování divoké přírody.

Dva roky poté, co se Olympus zapsal do povědomí profesionálních fotografů modelem OM-D E-M1 Mark II, novými objektivy M.Zuiko PRO a spuštěním služby Olympus PRO servis, rozšiřuje Olympus svou nabídku profesionálních přístrojů o nový model E-M1X, který je posazen nikoliv jako nástupce E-M1 Mark II, ale jako zástupce nové, vyšší modelové řady.

S integrovaným vertikálním gripem, nejlepší ochranou proti prachu, vodě a mrazu na světě2 a řadou nových funkcí žádaných profesionálními fotografy, nabízí E-M1X bezprecedentní kontrolu, ergonomii, stabilitu a profesionální výsledky v jakémkoli počasí. Novým gyro senzorem posunul Olympus svůj oceňovaný systém 5osé stabilizace obrazu na zcela novou úroveň, nyní s možností prodloužení expozice až o 7,5 EV1. Kompletně přepracovaný AF systém automatického zaostřování nyní nabízí více druhů zaostřovacích zón a novou inteligentní detekci objektů pro automatické sledování vybraných objektů. Byly rozšířeny možnosti vysokorychlostního fotografování a přibyl anti-flicker režim pro zamezení blikání. K dalším vylepšením patří fotografování High Res snímků z ruky, funkce Live ND filtru a vlastní uživatelské menu, možnosti USB napájení a nabíjení a dva sloty pro UHS II SD karty. V kombinaci s vysoce kvalitními objektivy M.Zuiko, novým rádiovým bleskem a softwarem pro správu snímků „Olympus Workspace“ je E-M1X dokonalým nástrojem pro dosažení profesionálních výsledků a jejich další zpracování.

 

Nový etalon odolnosti, spolehlivosti a provozuschopnosti

E-M1X s integrovaným vertikálním gripem nabízí přesně takovou jistotu držení a spolehlivost, jakou mnoho profesionálů hledá. Shodný design horizontálního a vertikálního gripu umožňuje fotografům stejně intuitivní ovládání při fotografování na výšku i na šířku.

Tvar, výška a uspořádání všech tlačítek a voličů bylo kompletně přepracováno tak, aby se mohl fotograf při ovládání přístroje plně soustředit na scénu v hledáčku. Ten disponuje novou optickou konstrukcí s prvotřídním zvětšením 0,83x (přepočet na 35mm formát). Multifunkční joystick na horizontálním i vertikálním gripu umožňuje snadno a rychle měnit zóny zaostření. Kromě standardní páčky zámku umožňuje nová páčka C-lock uzamčení všech anebo jen vybraných ovládacích prvků.

 

Proslulá odolnost OM-D fotoaparátů proti povětrnostním vlivům je v E-M1X povýšena na zcela novou úroveň a stala se nejlepší na světe. Fotoaparát hravě zvládl interní testy Olympus zaměřené na odolnost proti stříkající vodě2. Ty jsou přísnější než IPX1, takže uživatelé mohou bez obav fotografovat i v těch nejdrsnějších podmínkách. Odolnost proti prachu, stříkající vodě a mrazu2 je zachována i při připojení kabelu dálkového ovládání, mikrofonu nebo sluchátek.

 

Systém ochrany obrazového snímače proti prachu nyní disponuje vylepšeným ultrazvukovým filtrem SSWF se speciálním povrchem vibrujícím frekvencí 30 000 kmitů za vteřinu. To desetinásobně snižuje riziko zničení snímku nebo poškození techniky prachem nebo nečistotami. K dalším přednostem zvyšujícím odolnost a spolehlivost fotoaparátu patří konstrukce rozptylující teplo generované při natáčení videa a sekvenčním snímání a mechanická závěrka s prvotřídní životností 400 000 cyklů.

 

Díky systému se zásuvnou kazetou na dvě baterie BLH-1 (použité také v E-M1 Mark II) mohou majitelé E-M1X pořídit až 2 580 snímků na jedno nabití. Až 100W USB nabíjení (USB-PD) dokáže obě baterie v těle fotoaparátu plně nabít během dvou hodin.

 

Přepracovaný systém automatického zaostřování pro optimální komfort, rychlost a přesnost

E-M1X disponuje kompletně přepracovaným automatickým zaostřováním: AF systém se 121 křížovými body a fázovou detekcí na čipu vychází z modelu OM-D E-M1 Mark II, algoritmus automatického zaostřování byl však zásadně přepracován a vylepšen. E-M1X navíc využívá AF informace z nahraných snímků k rychlému sledování nepředvídatelných pohybů objektů a změn jejich rychlosti.

 

OM-D E-M1X nabízí řadu doplňujících nastavení AF, včetně nejrůznějších AF Target režimů (nyní podporujících zónu s 25 zaostřovacími body) a uživatelského nastavení jiné pozice AF zóny při držení fotoaparátu na výšku a jiné na šířku. Zaostřovací body lze nyní bleskově přesouvat s pomocí nového joysticku.

 

Nová funkce inteligentní detekce objektu umožňuje AF systému automaticky detekovat určité objekty (motoristické sporty, letadla, vlaky) a zaostřit a sledovat optimální oblast, takže se fotograf může plně soustředit na kompozici záběru.

 

Díky AF s nízkým limitem intenzity až -6 EV kroků4 umožní E-M1X také bezstarostné fotografování ve slabém světle.

 

Vysoká rychlost a excelentní obrazová kvalita

O rychlost a obrazovou kvalitu nového E-M1X se stará 20,4Megapixelový Live MOS snímač s novou povrchovou úpravou s vyšší citlivostí a také dva vysokorychlostní obrazové procesory TruPicVIII, zlepšující základní výkonové faktory, jako je rychlost zapnutí a probuzení z režimu spánku. Konstrukce s duálním procesorem přispívá nejen k vyšší rychlosti fotoaparátu, ale umožňuje také podporu dvou vysokorychlostních slotů pro UHS-II SD karty a využití nejnovějších fotografických funkcí, jako například fotografování High Res snímků z ruky, Live ND a AF s inteligentní detekcí objektů.

 

S modelem E-M1X posunuli inženýři Olympusu stabilizaci obrazu o další krok kupředu: díky použití přepracovaného nového gyroskopického snímače umožňuje fotoaparát nejlepší kompenzaci otřesů na světě. V kombinaci s objektivem M.Zuiko IS PRO přináší tato technologie 5osou synchronizovanou stabilizaci obrazu, která dokáže prodloužit expozici až o 7,5 EV1 a umožňuje tak i v náročných světelných podmínkách fotografování z ruky, bez použití stativu.

 

S uzamčeným AF nabízí E-M1X vysokorychlostní sekvenční snímání o frekvenci až 60 sn./s., se kterým lze zachytit pouhým okem nepostřehnutelné momenty, odehrávající se ve zlomku vteřiny. V režimu sledování AF/AE lze dosáhnout maximální snímkové frekvence 18 sn./s.

 

Režim Pro Capture zaznamená zpětně až 35 snímků ještě před úplným stiskem spouště. Tato funkce již získala ocenění při svém představení v modelu OM-D E-M1 Mark II a je ideální pro akční fotografii, kdy umožňuje zachytit nepředvídatelně se pohybující objekty a ve zlomku vteřiny se odehrávající děje.

 

Kromě snímků s maximálním rozlišením 80MP, které lze pořídit ze stavivu v režimu Tripod High Res Shot, je nyní k dispozici také funkce Handheld High Res Shot, určená pro fotografy, kteří se nechtějí omezovat používáním stativu. Funkce vytvoří z ruky snímek s vysokým rozlišením odpovídajícím 50MP snímači – bez jakýchkoli známek rozmazání způsobeného chvěním ruky.

 

Nová funkce Live ND umožňuje docílit efektů dlouhé expozice, jako při použití neutrálního šedého filtru. Scénu lze kontrolovat v živém náhledu v hledáčku a efekt upravit ještě před pořízením snímku. Efekt lze nastavit v pěti úrovních: ND2 (ekvivalent jednoho EV), ND4 (2 EV), ND8 (3 EV), ND16 (4 EV), a ND32 (5 EV).

 

Video možnosti a další funkce  

Kromě profesionální kvality fotografií je nový E-M1X také mistrem ve filmování. Je vybaven vším, co filmaři potřebují k věrnému zachycení neopakovatelných okamžiků.

S ultra-vysokým rozlišením Cinema 4K (C4K, 4096 x 2160) mají filmaři k dispozici nejen formát s nejvyšším v současnosti dostupným rozlišením, ale také více flexibility v oblasti postprodukce.

Výkonná 5osá stabilizace obrazu a elektronická stabilizace umožňují nahrávat vybroušená 4K a C4K videa z ruky, se třemi úrovněmi kompenzace pohybu, volitelnými podle postavení a pohybu fotografa.

Pro minimalizaci vlivu měnících se světelných podmínek, obvyklých při natáčení dokumentů nebo přírody, podporuje E-M1X nahrávání s využitím log profilu. OM-Log400 přináší videa bez ztráty detailů ve stínech nebo přepalů ve světlech a větší svobodu při kreativní tvorbě videa díky gradingu barev.

Navíc je nyní podporováno vysokorychlostní video (120 fps) ve FullHD. Výsledkem je možnost natáčet filmovější videa s dokonalým vnímáním zpomaleného pohybu.

 

OM-D E-M1X je vybaven senzory jako je GPS, teploměr, manometr a kompas, souhrnně nazývanými „snímače prostředí“. Kromě informací o poloze, jako je zeměpisná šířka a délka, detekují a zaznamenávají tyto snímače také teplotu, výšku a směr fotoaparátu a doplňují tak snímky o kompletní informace o prostředí.

 

Pomocí funkce anti-flicker detekuje fotoaparát frekvenci blikání umělých zdrojů světla a spouští závěrku v okamžicích vrcholného jasu, aby se minimalizovala nerovnoměrnost osvětlení a barevného podání mezi jednotlivými snímky sekvence. Flicker scan potlačuje pruhy, které by se mohly objevit při použití režimu Silent Mode (elektronická závěrka) a při natáčení videa, takže uživatel může jemně doladit rychlost závěrky.

 

Nový režim fotografování pomocí WiFi umožňuje fotografování přímo do počítače bez omezujících kabelů. Snímky lze přenášet do počítače bezdrátově pomocí řídicího software „Olympus Capture“.

 

Dostupnost a cena

OM-D E-M1X je kompatibilní s širokou paletou profesionálních objektivů Micro 4/3 a příslušenství Olympus, včetně fotobrašen na míru, elektronických blesků a příslušenství blesků (viz níže).

 

OM-D E-M1X se objeví na trhu koncem února za doporučenou maloobchodní cenu 77.990 kč (samotné tělo). Majitelé fotoaparátu mohou využít služby Olympus PRO servis popsané na:

www.olympus.eu/proservice.

 

Jako všechny objektivy a fotoaparáty Olympus, přichází i E-M1X s šestiměsíčním prodloužením záruky6 v případě registrace na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz.

 

Vybrané příslušenství

Spolu s E-M1X bude uveden na trh i nový software pro správu snímků a také nový elektronický blesk a bezdrátové ovladače blesku.

 

Software pro správu snímků „Olympus Workspace

Tento program přináší profesionálním fotografům autentické funkce a pracovní postupy pro prohlížení a editaci snímků. Olympus Workspace si mohou majitelé fotoaparátu Olympus stáhnout zdarma.

 

Elektronický blesk FL-700WR

FL-700WR je vysoce výkonný elektronický blesk podporující bezdrátové rádiové ovládání. Při bezdrátovém fotografování jej lze použít jako ovladač nebo jako blesk s vestavěným přijímačem. Kompaktní a lehká konstrukce nabízí vynikající mobilitu a vysokou intenzitu blesku, s maximálním směrným číslem 42 (ISO 100/m). Díky konstrukci odolné prachu, mrazu (-10°C) a stříkající vodě zaručí tento blesk spolehlivé fotografování v nejrůznějších podmínkách, včetně deště.

 

Bezdrátový ovladač FC-WR a bezdrátový přijímač FR-WR

FC-WR a FR-WR umožňují všestranné fotografování s bezdrátovým bleskem, včetně dálkového ovládání více bleskových jednotek přímo z fotoaparátu. Stejně jako v případě blesku FL-700WR umožňuje konstrukce odolná prachu, mrazu (-10°C) a stříkající vodě univerzální použití v řadě oblastí. Ovladač lze připojit ke třem skupinám a neomezenému počtu bleskových jednotek.

 

Hlavní přednosti 

 • Vytvořen pro profesionální výsledky, maximální spolehlivost a odolnost
 • Intuitivní design s integrovaným vertikálním gripem pro skvělou ergonomii ovládání na šířku i na výšku
 • Světově nejlepší odolnost proti prachu, stříkající vodě a mrazu2
 • Nejvýkonnější stabilizace obrazu na světě, s možností prodloužení expozice až o 7,5 kroku1
 • Přepracovaný systém automatického zaostřování s různými režimy AF Target a inteligentním sledováním objektu
 • Live MOS obrazový snímač s rozlišením 20.4 MP a vylepšeným ultrazvukovým protiprachovým filtrem
 • Duální vysokorychlostní obrazový procesor TruPicVIII umožňuje bleskové reakce a nové inovativní funkce
 • Rozměry: Š 144,4mm x V 146,8mm x H 75,4mm
  Hmotnost: cca. 849g (pouze tělo), 997g (se 2 bateriemi a SD kartami)
 • Na trhu koncem února za doporučenou maloobchodní cenu 77.990 kč (samotné tělo)
 • Režim Pro Capture pro akční fotografii, podporující fotografování do RAW bez výpadků obrazu
 • High Res snímky z ruky s rozlišením 50MP
 • Live ND pro efekt dlouhé expozice bez potřeby externího ND filtru
 • Klíčové video schopnosti „OM-D Movie“:
  4K a C4K,
  OM-Log400,
  Různé úrovně stabilizace obrazu,
  Vysokorychlostní snímání 120 fps ve FullHD
 • Integrované snímače prostředí doplní metadata snímků a videí o detailní informace
 • Snímání bez blikání obrazu
 • Dva sloty pro UHS-II SD karty zajistí svižnou reakci systému
 • Dvě baterie v inovativním kazetovém systému, možnost USB nabíjení, nabíjení z Power banky a napájení při chodu fotoaparátu

 

Výhled do budoucna:

Oznámení vývoje nových teleobjektivů, umožňujících fotografovat z ruky ostré snímky s velkým přiblížením

Olympus dnes oznámil vývoj zoomového super-teleobjektivu M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, který ještě více rozšíří možnosti E-M1X při fotografování s dlouhými ohnisky. Ve vývoji je také telekonvertor MC-20 M.Zuiko Digital 2x. Kombinace těchto dvou produktů umožní fotografovat snímky ohniskem 2000mm (přepočet na 35mm formát). Těmito produkty se Olympus chystá rozšířit svoji řadu superteleobjektivů a maximálně tak umocnit přednosti systému Micro Four Thirds, jako je vynikající kvalita obrazu, kompaktní a lehká konstrukce a skvělá mobilita.

 

M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO je superteleobjektiv z řady M.Zuiko PRO, nabízející vynikající optický výkon v kompaktním a lehkém provedení, spolu s odolností proti prachu, stříkající vodě a mrazu (-10°C) - a díky kompaktní konstrukci také vynikající mobilitu. Bude vybaven vestavěným 1,25x telekonvertorem, který lze v mžiku prodloužit na maximální ohniskovou vzdálenost 1000mm5 (přepočet na 35mm formát). Integrovaná optická stabilizace v objektivu bude spolupracovat se systémem pětiosé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu (režim Sync IS). Praktický vestavěný telekonvertor dělá z objektivu ideální zoomový teleobjektiv pro fotografování divoké přírody a sportu. Uvedení tohoto produktu do prodeje je plánováno na rok 2020.

 

Telekonvertor MC-20 M.Zuiko Digital 2x zdvojnásobí ohniskovou vzdálenost hlavního objektivu. Nabízí vynikající mobilitu a odolnost proti prachu, stříkající vodě a mrazu (-10°C). Bude jej možné připevnit k právě vyvíjenému objektivu M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, stejně jako k objektivům M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO a M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO. Nejenže toto vybavení rozšíří rozsah teleobjektivu, ale zdvojnásobí také maximální zvětšení hlavního objektivu pro bezprecedentní možnosti makrofotografie. Uvedení tohoto produktu do prodeje je plánováno na léto 2019.

 

Změna specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese www.olympus.cz .

 

1Prodloužení expozice cca. o 7,5 EV kroků v kombinaci s M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO při ohniskové vzdálenosti 100mm (přepočet na 35mm formát: 200mm), vypnutá stabilizace obrazu při namáčknutí spouště. Podle standardů CIPA, při korekci pohybu ve dvou osách (příčné a vertikální). K 24. lednu 2019.

2Mrazuvzdornost (-10°C), prachotěsnost a odolnost proti stříkající vodě podle testovacích podmínek Olympus. Splňuje specifikace IPX1 podle IEC 60529.

3Doporučená maloobchodní cena

4Použitý objektiv: M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 IS PRO

5Při použití vestavěného telekonvertoru. Nejširší nastavení clony je F5.6.

6Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

 

 

Novinky v e-shopu

Novinka Dárek Doprava zdarma
National Geographic Africa Backpack M + stativ ZDARMA

Dvoukomorový batoh National Geographic Africa Backpack M lze v případě potřeby přestavět na jednokomorový cestovní batoh. Spodní fotokomoru můžete přizpůsobit tvar ua velikosti uložené techniky pomocí vyjímatelných dělících příček. Inspirace africkou divočinou mu dodává jedinečný neformální vzhled umocněný použitím přírodních materiálů, jako je hrubé plátno, bavlna a kůže. Díky jejich ošetření speciální impregnací pro větší odolnost tak poskytuje maximální bezpečí pro přepravovaný DSLR nebo CSC fotoaparát, notebook nebo tablet, další objketivy, fotoapříslušenství a stativ osobní věci. Využití přírodních materiálů nejvyšší kvality, dokonalý design a především funkčnost pak naplňují základní motto National Geographic Society: "Inspirovat každého člověka, aby svým dílem přispěl k ochraně planety Země."

  do týdne 4 290 + přidat k porovnání

Novinka Dárek Doprava zdarma
National Geographic Earth Explorer Messenger M + stativ ZDARMA

Ramenní brašna National Geographic Earth Explorer Messenger M je stvořena pro fotografy a cestovatele, kteří ocení možnosti vnitřního rozložení a možnost pomocí pásku na zadní straně brašny uchycení na cestovní kufr. Samozřejmostí jsou odolné vnější materiály ošetřené speciální impregnací pro větší odolnost proti vlhkosti. Pro extrémní klimatické podmínky je součástí všitá pláštěnka AWC. Iddální pro ochranu a bezpečnou přepravu CSC nebo DSLR fotoaparátů, objektivů, notebooku, tabletu a osobních věcí. Objevování nových destinací a kultury je s touto brašnou radost!

  do týdne 3 490 + přidat k porovnání

Novinka Akce Dárek Doprava zdarma
National Geographic Africa Messenger M + stativ ZDARMA

S nadčasovou brašnou National Geographic Africa Messenger M z produktové řady Africa si na svých cestách budete připadat jako uprostřed africké divočiny. Vyznačuje se přírodními materiály nejvyšší kvality (hrubé plátno, bavlna, mosazné komponenty) a originálním designem. Neformální vzhled ji předurčuje ke každodennímu využití, ochraně a transportu DSLR nebo CSC fotoaparátu, objektivů, notebooku / tabletu, a osobních věcí. Pomocí kompresních pásků na bočních stranách lze na brašnu připevnit např. stativ nebo osobní oblečení. Díky použitým materiálům naplňuje brašna řady Africa motto společnosti National Geographic - "Inspirovat každého člověka, aby svým dílem přispěl k ochraně planety."   

  do týdne 2 790 + přidat k porovnání

Novinka Dárek Doprava zdarma
National Geographic Africa Rucksack M + stativ ZDARMA

Tříkomorový batoh National Geographic Africa Rucksack M nabízí variabilní uspořádání vnitřních prostor. Horní a spodní komoru tak můžete propojit, čímž vznikne jednokomorový cestovních batoh. Spodní komoru pak lze přizpůsobit velikosti a tvaru uložené techniky. Díky páskové kožené rukojeti můžete batoh pohodlně přenášet v ruce podél těla. Inspirace africkou divočinou mu dodává jedinečný neformální vzhled umocněný použitím přírodních materiálů, jako je hrubé plátno, bavlna a kůže. Díky jejich ošetření speciální impregnací pro větší odolnost tak poskytuje maximální bezpečí pro přepravovaný DSLR nebo CSC fotoaparát, notebook, fotoapříslušenství a osobní věci každodenní potřeby (dokumenty, diář, psací potřeby, telefon, klíče atd.). Využití přírodních materiálů nejvyšší kvality, dokonalý design a především funkčnost pak naplňují základní motto National Geographic Society: "Inspirovat každého člověka, aby svým dílem přispěl k ochraně planety Země."

  do týdne 5 490 + přidat k porovnání

Novinka Dárek Doprava zdarma
National Geographic Earth Explorer Camera Holster S + stativ ZDARMA

Jednoramenní brašna National Geographic Camera Holster S zaujme originálním a nadčasovým designem, navíc v kombinaci s odolnými materiály (bavlna) slouží jako dokonalá ochrana uložené techniky (Manfrotto Protection System). Její neformální vzhled, tedy nikoliv vzhled klasických foto brašen, zvyšuje bezpečnost uložené fotografické a digitální techniky. Brašna National Geographic Earth Explorer Camera Holster  S je ideálním společníkem na cesty všem dobrodruhům, ať už si berou objemnou digitální techniku nebo preferují cestování "nalehko".

  do týdne 1 690 + přidat k porovnání